Kitaplar, alet ve malzemeler, planlar, posterler, bitmis gemi modelleri, hepsi bir arada.

Ana Sayfa - Organizasyon - Gemi Modelcileri - Makaleler - Dersler - Kitaplar - Planlar - Alet ve Malzemeler - Atelye ve Dükkanlar - Kendin Yap - Galeri - Fotoğraf Arşivi - Linkler - Güncel - Geçmiş Zaman Hadiseleri - Pulculuk - Sponsorlar - Mehmet Salihoğlu Hobi Atölyesi - Basın - index (for English) - E-mail

"Uluslararası Statik Gemi Modelleri Sergi ve Yarışması 2002"
TÜRKİYE
BULGARİSTAN
RUSYA
 
 
 

 

Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği'mizin 25. yıl şenlikleri Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Aytaç Atılan ve diğer değerli komutanlarımızın da katılımıyla 01 kasım 2002 tarihinde başladı.

Deniz Müzesi Sanat Galerisindeki uluslararası sergi ve yarışma 07 kasım 2002 tarihine kadar sürdü.

Derneğimizin genellikle iki senede bir düzenlediği bu organizasyonda;

Bilgi broşürleri dağıtıldı.

Gemi modelciliği ve derneğimizle ilgili anket yapıldı.

Gemi modelleri sergisi ile birlikte ünlü su altı fotograf sanatçısı Recep Dönmez'in "Sessizliğin Rengi" isimli eserleri sergimize renk kattı.

Gemi modelciliği ile ilgili kitaplarla birlikte diğer ilgili kaynak kitaplar, gemi modeli planları, denizcilik ile ilgili aksesuarlar, 9 adetten oluşan gemi kartpostalları serisi de isteyenlere sunuldu.

Her gün saat 10:00 - 18:00 arası açık olan sergimize giriş ücretsiz, fotograf çekmek de serbestti.

Bu organizasyonu gerçekleştirirken emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sayın Ahmet GÜLERYÜZ, Haldun ÜNSAL, Antonio BERZOLESE, Çetin DEMİRKUŞ, Ahmet GÖKÇEN, Mehmet ŞEKERCİOĞLU, Mürsel TEKYOL, Kudret ALTINKESER ve Tamer ÖZKAN'a ayrıca teşekkürler...
Organizasyondaki istenmeyen eksiklikleri şifaen dile getirilenler ve anket formunda yazılanlar tarafımızdan dikkate alınarak bundan sonraki etkinliklerimiz için daha verimli olunmasına çalışılacaktır. Anket formundaki eleştirilerden birisi de serginin yeterince duyurulmadığı yönünde. Başta anadolu ajansı olmak üzere birçok yazılı ve görsel basına e-mail, faks yoluyla sergi ve yarışma duyurulmuştur. Sergi afişlerimiz bazı vapur ve motor iskelelerinde izin alınarak asılmıştır. İnternetteki sayfamızdan aylar öncesinden duyuru yapılmıştır.
Ancak seçimlere haklı olarak daha çok ilgi gösteren basınımız sergi ve yarışmamızı duyurmada yeterli katkıda bulunamamıştır.
Bu sergide ziyaretçilerle bire bir sohbet imkanı buldum. Derneğimizin daha aktif olması, sesini daha çok duyurması istekler arasında. Şunu da gözardı etmemek gerekir ki; beklentiler karşılıksız olmaz. Sizler önce üyemiz olup, sonra derneğimize elinizden gelen konularda gönüllü olarak katkıda bulunursanız hep birlikte Türkiye'deki gemi modelciliğine daha çok katkıda bulunma imkanını yakalayabiliriz.
Gemi Modelciliği ile ilgili beklentilerinizi, dileklerinizi, katkınızla gerçekleştirebileceğinizi tekrar önemle hatırlatıyor, daha nice sergi ve yarışmaları hep birlikte yaşamayı diliyorum.
Saygılarımla,
Mehmet Salihoğlu

2002 yarışma sonuçları